Sikerek, díjak, vendégjátékok

Sikerek, díjak, vendégjátékok

2020.

NYÍREGYHÁZA VÁROS NÍVÓDÍJA: Puskás Tivadar

A KELET SZÍNÉSZE: Széles Zita

ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Virág Krisztina

ARANYCERUZA-DÍJ: Tanyik Zsófia

LIPÓT-DÍJ: Dézsi Darinka

MÓRICZ-DÍJ: Tóth Károly

PRO TEÁTRUM: Urmai Gábor

GODOT-DÍJ: Urmai Gábor

A HÁTSÓ SZÍNPAD ALAPÍTVÁNY-DÍJ: Bokor Gabriella

AZ ÉVAD NÉZŐJE: Géczi Ferenc


AASE-Díj: Horváth Margit


LOUNGE GROUP KÜLÖNDÍJ: Móricz Zsigmond Színház

ÖTSZÖRÖS MARKETING GYÉMÁNT DÍJ: Móricz Zsigmond Színház

  1. Az Ügyfél-elégedettségi program kategóriában, a pályamunka címe: A Móricz Zsigmond Színház ügyfél-elégedettségi programjai 2020
  2. Az Eseményalapú aktivációk kategóriában, pályamunka címe: Zenés VIDOR Nyár és a Rózsakert Szabadtéri Színpad Programsorozat 2020 – a Móricz Zsigmond Színház szervezésében
  3. A Design és kreatív kategóriában a Móricz Zsigmond Színház, és a VIDOR Fesztivál megújult honlapjai
  4. Az Online felületen futó kampányok 2020 (7 óra 7 perc, Színházi mesematiné, egyéb kreatív kampányok)
  5. A Produkciós és nyomdai gyártások kategóriában: a Móricz Zsigmond Színház produkciós és nyomdai gyártásai 2020


2019.

Szarvasi Vízi Színház vendégjáték

  1. Oscar: Legjobb díszlet díja


Mézesvölgyi Nyár, Veresegyháza vendégjáték

  1. Oscar
  2. Rendező: Simon Kornél


Magyar Színházak XXXI. Kisvárdai Fesztiválja vendégjáték

  1. Oscar
  2. Rendező: Simon Kornél


Nemzeti Színház, Budapest vendégjáték

  1. Meseautó
  2. Rendező: Szente Vajk


Szatmárnémeti vendégjáték

  1. A balek
  2. Rendező: Fehér Balázs Benő


MOST Fesztivál, Tatabánya vendégjáték

  1. Az egérlyukból
  2. Rendező: Zsámbéki Gábor


NYÍREGYHÁZA VÁROS NÍVÓDÍJA: Rák Zoltán

A KELET SZÍNÉSZE: Tóth Zolka

ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Kósáné Tóth Beáta

ARANYCERUZA-DÍJ: Demeter Anna

LIPÓT-DÍJ: Fridrik Noémi, Jenei Judit, Horváth Sebestyén Sándor

MÓRICZ-DÍJ: Gulácsi Tamás

PRO TEÁTRUM: Kosik Anita, Horváth László Attila, Horváth Viktor

GODOT-DÍJ: Gulácsi Tamás

SZÍNHÁZMŰVÉSZETI-DÍJ: Bárány Frigyes

ÉLETMŰ DÍJ: Bárány Frigyes 

A HÁTSÓ SZÍNPAD ALAPÍTVÁNY-DÍJ: Kósáné Tóth Beáta, Demeter Anna

MEGYEI PRÍMA KÜLÖNDÍJ: Kovács Katalin

MAGYAR TEÁTRUM DÍJ: Áts Zoltán

EFFE LABEL MINŐSÍTÉS - VIDOR Fesztivál


AZ ÉV MARKETIGAKTÍV VÁLLALKOZÁSA (Marketing Diamond Awards 2019 Fődíja): Móricz Zsigmond Színház

Ötszörös Marketing Gyémánt díj: Móricz Zsigmond Színház

  1. Ügyfél-elégedettségi program kategóriában / A Móricz Zsigmond Színház Komplex látogató-elégedettségi programja
  2. Márkaépítés kategóriában / Móricz Zsigmond Színház, mint márka
  3. Eseményalapú aktivációk kategóriában / Rózsakert Szabadtéri Színpad és Zenés VIDOR Nyár programsorozat a Móricz Zsigmond Színház szervezésében
  4. Eseményalapú aktivációk kategóriában / VIDOR Fesztivál - 18 éve a Móricz Zsigmond Színház szervezésében
  5. Online felületen futó kampányok kategóriában / Móricz Zsigmond Színház Online bérletkampány, 2019/20-as évad



2018. 

József Attila Színház, Budapest vendégjáték

  1. CHICAGO
  2. Rendező: Szőcs Artur


Vidéki Színházak Fesztiválja

  1. A NÉV: CARMEN
  2. Rendező: Sediánszky Nóra
  3. KIVÁLÓ SZÍNHÁZI MŰHELYMUNKÁÉRT járó DÍJ


Budapesti Nyári Fesztivál - Városmajori Színházi Szemle

  1. ILLATSZERTÁR
  2. Rendező: Mohácsi János
  3. A LEGJOBB ELŐADÁS DÍJA


MOST Fesztivál, vendégjáték

  1. A NÉV: CARMEN
  2. Rendező: Sediánszky Nóra


Ördögkatlan Fesztivál, vendégjáték

  1. MASZMÓK AFRIKÁBAN
  2. Rendező: Urmai Gábor


Pécsi Országos Színházi Találkozó

  1. ILLATSZERTÁR
  2. Rendező: Mohácsi János
  3. KÖZÖNSÉGZSŰRI KÜLÖNDÍJA
  4. LEGJOBB FÉRFI ALAKÍTÁSÉRT JÁRÓ SZÍNÉSZZSŰRI KÜLÖNDÍJA: Horváth László Attila


Szatmárnémeti Északi Színház vendégjáték

  1. SZIBÉRIAI CSÁRDÁS
  2. Rendező: Tasnádi Csaba


Váci Dunakanyar Színház, Vác vendégjáték

  1. Arany-Metszés
  2. Rendező: Rák Zoltán


Pesti Magyar Színház, vendégjáték

  1. A NÉV: Carmen
  2. Rendező: Sediánszky Nóra


JÁSZAI MARI -DÍJ: Szabó Márta

MAGYAR MŰVÉSZETI AKADÉMIA TAGOZATI ÖSZTÖNDÍJA: Rák Zoltán

PETHES- AGÁRDI DÍJ: Kosik Anita és Gulácsi Tamás

ARANYCERUZA-DÍJ: Ling Andrea

ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Turcsán József

A HÁTSÓ SZÍNPAD ALAPÍTVÁNY DÍJ: Joó Tibor

NÍVÓDÍJ: Gulácsi Tamás

KELET SZÍNÉSZE: Puskás Tivadar

LIPÓT DÍJ: Puskás Tivadar, Rák Zoltán

SZÍNHÁZÉRT DÍJ: Pregitzer Fruzsina, Illyés Ákos, Rák Zoltán 


2017. 

AASE-DÍJ: Szabó Márta

ARANYCERUZA-DÍJ: Darainé P. Judit

ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Kaposvári Károly

MÓRICZ-DÍJ: Nagyidai Gergő

NÍVÓDÍJ: Horváth Margit

KELET SZÍNÉSZE: Varga Balázs


2016.

Pécsi Országos Színházi Találkozó

  1. TÚL ZAJOS MAGÁNY
  2. Rendező: Ivo Krobot
  3. BÁSTI LAJOS - díj : Horváth László Attila


Thália Humorfesztivál- Budapest

  1. DOLLÁRPAPA
  2. Rendező: Lendvai Zoltán


Vendégjátékok

  1. Taurin Trauma 
  2. Rendező: Olt Tamás


ARANYCERUZA-DÍJ: Biriné Elek Éva

ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Pápai László

MÓRICZ-DÍJ: Horváth L. Attila

KELET SZÍNÉSZE: Horváth Sebestyén Sándor

NÍVÓDÍJ: Horváth László Attila

LIPÓT DÍJ: Horváth Margit és Kazár Pál



2015.

ARANYCERUZA-DÍJ: Kovács Katalin

ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Szatmári Károly

MÓRICZ-DÍJ: Tasnádi Csaba

KELET SZÍNÉSZE: Horváth Sebestyén Sándor

NÍVÓDÍJ: Illyés Ákos

LIPÓT DÍJ: Nyomtató Enikő


2014.

II. Pécsi Családi Színházi Fesztivál – Pécs

  1. CSALÓKA PÉTER
  2. Rendező: Tasnádi Csaba


XIV. POSzT – Pécs

  1. ÉNEKES MADÁR
  2. Rendező: Koltai M. Gábor


XIV. POSzT – PécsTETKÓ

  1. FELOLVASÓSZÍNHÁZ, OFF-program


ARANYCERUZA-DÍJ: Dankó István

ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Kemény Csabáné

MÓRICZ-DÍJ: Szabó Márta

KELET SZÍNÉSZE: Horváth Sebestyén Sándor

NÍVÓDÍJ: Gyuris Tibor

LIPÓT DÍJ: Horváth Réka


2013.

Thália Humorfesztivál – Budapest

  1. AZ ÖZVEGY KARNYÓNÉ ÉS A KÉT SZELEBURDIAK
  2. Rendező: Keresztes Attila


Temesvári Eurorégiós Színházi Találkozó – Temesvár

  1. PÉTER ÉS A FARKAS
  2. Rendező: Krámer György


„Sorompók nélkül” Fesztivál – Szatmárnémeti

  1. AZ ÖZVEGY KARNYÓNÉ ÉS A KÉT SZELEBURDIAK
  2. Rendező: Keresztes Attila


XIII. POSzT – Pécs

  1. TOTÁLKÁR
  2. FELOLVASÓSZÍNHÁZ, OFF-program


Városmajori Szabadtéri Színpad – Budapest

  1. BLACK COMEDY
  2. Rendező: Lendvai Zoltán


Vidéki Színházak Találkozója – Budapest, Thália Színház

  1. TIGRIS ÉS HIÉNA
  2. Rendező: Koltai M. Gábor


Kortárs Drámafesztivál – Budapest, Bárka Színház

  1. TIGRIS ÉS HIÉNA
  2. Rendező: Koltai M. Gábor


ARANYCERUZA-DÍJ: Agyagási Edit

ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Balogh Zoltán 

MÓRICZ-DÍJ: Fridrik Noémi

KELET SZÍNÉSZE: Pregitzer Fruzsina

LIPÓT DÍJ: Dankó István

AKTUÁL BAU ÉPÍTŐIPARI ÉS KERESKEDELMI KFT. NÍVÓDÍJAI: Kuthy Patrícia, Jenei Judit és Fellinger Domonkos

DOMINANT STAFF KFT. NÍVÓDÍJA: Horváth László Attila

HUMAN OPERATOR ZRT. NÍVÓDÍJAI: Fridrik Noémi és Kuthy Patrícia

HÜBNER-H GUMI- ÉS MŰANYAGIPARI KFT. NÍVÓDÍJAI: Horváth László Attila, Horváth Sebestyén Sándor, Fellinger Domonkos, Barta Éva és Tánckar

KE-VÍZ 21 ZRT. NÍVÓDÍJAI: Illyés Ákos, Horváth Réka, Pregitzer Fruzsina, Munkácsi Anita és Horváth Sebestyén Sándor

KÖLCSEY TELEVÍZIÓ MŰSORSZOLGÁLTATÓ NONPROFIT KFT. NÍVÓDÍJA: Fridrik Noémi

MARSO IPARI KERESKEDELMI SZOLGÁLTATÓ KFT. NÍVÓDÍJAI: Jenei Judit és Nagyidai Gergő

MICHELIN HUNGÁRIA KFT. NÍVÓDÍJAI: Tóth Zoltán László, Bárány Frigyes és Kameniczky László

NZRT-TRADE KFT. NÍVÓDÍJAI: Pregitzer Fruzsina és Puskás Tivadar

PHOENIX LÉGRUGÓ TECHNOLÓGIAI KFT. NÍVÓDÍJAI: Illyés Ákos, Horváth Margit és Rák Zoltán

SZABOLCS TAKARÉKSZÖVETKEZET NÍVÓDÍJAI: Horváth Margit, Nagyidai Gergő és Petneházy Attila

TASSY és TÁRSA KKT. NÍVÓDÍJAI: Rák Zoltán, Pásztor Pál és Tóth Károly

VELA AUTO KFT. NÍVÓDÍJAI: Pregitzer Fruzsina és Budai Zsófia

FÉMSZERKEZET ÉPÍTŐ ÉS SZERELŐ KFT. NÍVÓDÍJAI: Széles Zita, Tóth Zoltán László és Vicei Zsolt

KISSZABÓ KFT. NÍVÓDÍJA: Petneházy Attila

MASTER GOOD TERMELŐ ÉS KERESKEDELMI KFT. NÍVÓDÍJAI: Széles Zita, Koblicska Kálmán és Gyuris Tibor

SÓSTÓ-GYÓGYFÜRDŐK ZRT. NÍVÓDÍJA: Varga Balázs

TISZAVASVÁRI TAKARÉKSZÖVETKEZET NÍVÓDÍJA: Vaszkó Bence

TRÉNER KFT. NÍVÓDÍJA: Gosztola Adél

FESS FORMA STÚDIÓ NÍVÓDÍJA: Fridrik Noémi


2012.

XII. POSzT – Pécs

  1. KOCCANÁS
  2. Rendező: Tasnádi Csaba


VI. Gyermek- és Ifjúsági Színházak Biennáléja – Kaposvár

  1. SZEGÉNY DZSONI ÉS ÁRNIKA
  2. Rendező: Ladányi Andrea

6. DESZKA Fesztivál – Debrecen

  1. ADÁSHIBA
  2. Rendező: Keszég László

Vidéki Színházak Találkozója – Budapest, Thália Színház

  1. SZUZAI MENYEGZŐ 
  2. Rendező: Bagó Bertalan


ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Lengyel János

MÓRICZ-DÍJ: Pregitzer Fruzsina

MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT NÍVÓDÍJA: Horváth Sebestyén Sándor

VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT NÍVÓDÍJA: Pásztor Pál

NYÍREGYHÁZI FŐISKOLA NÍVÓDÍJA: (BESSENYEI-DÍJ) Budai Zsófi

MARSO KFT. NÍVÓDÍJAI: Rák Zoltán és Horváth Sebestyén Sándor

BIGE HOLDING CSOPORT NÍVÓDÍJAI: Petneházy Attila és Széles Zita

EURO MÁDI KFT. NÍVÓDÍJAI: Rák Zoltán és Illyés Ákos

KEVÍZ-21 ZRT. NÍVÓDÍJAI: Pregitzer Fruzsina, Fridrik Noémi, Petneházi Attila és Dr. Tasnádi Csaba

SZABOLCS TAKARÉKSZÖVETKEZET NÍVÓDÍJAI: Kuthy Patrícia és Horváth Sebestyén Sándor

HÜBNER –H GUMI- ÉS MŰANYAGIPARI KFT. NÍVÓDÍJAI: Kuthy Patrícia és Horváth Margit

MASTERGOOD TERMELŐ ÉS KERESKEDELMI KFT. NÍVÓDÍJAI: Fridrik Noémi és Jenei Judit

MICHELIN HUNGÁRIA ABRONCSGYÁRTÓ KFT. NÍVÓDÍJA: Horváth Sebestyén Sándor

UNIQUA BIZTOSÍTÓ TASSY ÉS TÁRSA KKT. NÍVÓDÍJA: Illyés Ákos

AKTUALBAU KFT. NÍVÓDÍJAI: Barta Éva és Horváth Margit

NYÍRSÉGVÍZ ZRT. NÍVÓDÍJA: Horváth Margit

FÉMSZERKEZET KFT. NÍVÓDÍJA: Horváth László Attila

TIMPEX KFT NÍVÓDÍJA: Jenei Judit

PHONIX LÉGRUGÓ TECHNOLÓGIAI KFT. NÍVÓDÍJA: Illyés Ákos

SÓSTÓ GYÓGYFÜRDŐK ZRT. NÍVÓDÍJAI: Horváth László Attila és Bárány Frigyes

TISZAVASVÁRI TAKARÉKSZÖVETKEZET NÍVÓDÍJA: Budai Zsófi

NYÍRSÉG UTAZÁSI IRODA NÍVÓDÍJA: Tóth Károly

FESS FORMA STÚDIÓ NÍVÓDÍJA: Fridrik Noémi

VELA AUTO KFT. NÍVÓDÍJAI: Nagyidai Gergő és Pregitzer Fruzsina

LAS PALMAS NÍVÓDÍJAI: Pásztor Pál, Gáspár Tibor és Puskás Tivadar

KISSZABÓ KFT. NÍVÓDÍJA: Petneházy Attila

KÖLCSEY TELEVÍZIÓ MŰSORSZOLGÁLTATÓ NONPROFIT KFT. NÍVÓDÍJA: Vaszkó Bence

EURO-EXPERT TEAM KFT. NÍVÓDÍJA: Varga Balázs

SÓSTÓ THERMAL KFT. NÍVÓDÍJAI: Rák Zoltán és Koblicska Kálmán

POLGÁRI BIZTONSÁGI SZOLGÁLAT NÍVÓDÍJA: Fellinger Domonkos

HUMÁN OPERÁTOR ZRT. NÍVÓDÍJAI: Bajusz Emőke, Budai Norbert, Csontos Noémi, Holló Arnold, Kertész Zsolt,

Vámosi Judit és Marcsinák Anikó

DOMINANT STAFF NÍVÓDÍJAI: Dubrovka Tamara, Mészáros Tímea, Vámosi Gergely, Varga Gyula

AUTÓCLUB TRAVEL NYÍREGYHÁZA NÍVÓDÍJA: Tóth Zoltán László

OTP TRAVEL NÍVÓDÍJAI: Gosztola Adél és Dr. Tasnádi Csaba

CSŐSZ-PLATÁN CÉGCSOPORT NÍVÓDÍJA: Budai Zsófi

P&P INFOTECH BT. NÍVÓDÍJA: Vicei Zsolt

TRÉNER KFT. NÍVÓDÍJAI: Gerle Andrea, Gyuris Tibor és Horváth Réka

LIPÓT-DÍJ: Horváth Réka

KELET SZÍNÉSZE: Illyés Ákos


2011.

12. Kaleidoszkóp Nemzetközi VersFesztivál – Budapest

  1. SZÍNES TINTÁK
  2. Rendező: Bodolay Géza
  3. Különdíj
  4. URAM, NEM LÁTTA MAGYARORSZÁGOT? (Pregitzer Fruzsina önálló pódiumi estje)
  5. Prózai versszínház kategória FŐDÍJA (Kaleidoszkóp-díj)


Szentendrei Teátrum és Nyár 2011 – Szentendre

  1. ORFEUM ANNO
  2. Rendező: Lendvai Zoltán


Szárnyas Sárkány” Hete – XIX. Nemzetközi Utcaszínházi Fesztivál – Nyírbátor

  1. NEM VICCELEK, CSAK JÁTSZOM
  2. Rendező: Olt Tamás


KOZSZT (Kecskeméti Országos Zenés Színházi Találkozó) – Kecskemét

  1. ORFEUM ANNO
  2. Rendező: Lendvai Zoltán


XI. POSzT (Off program) – Pécs

  1. DÉRYNÉ HADMŰVELET
  2. Rendező: Olt Tamás


Rivalda Fesztivál – Budapest

  1. Shakespeare: LEAR KIRÁLY
  2. Rendező: Telihay Péter


Magyar Stúdiószínházi Fesztivál – Eger

  1. Weöres Sándor: ♀ (PSYCHÉ – Utazás egy nő körül Magyarországon)
  2. Rendező: Forgács Péter


Deszka Fesztivál – Debrecen

  1. Fenyő Miklós – Tasnádi István: ARANYCSAPAT
  2. Rendező: Tasnádi Csaba


MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT NÍVÓDÍJA: Petneházy Attila

VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT NÍVÓDÍJA: Pregitzer Fruzsina

NYÍREGYHÁZI FŐISKOLA NÍVÓDÍJA: (BESSENYEI-DÍJ) Horváth Réka

HOTEL PAGONY NÍVÓDÍJA: Budai Zsófi

DOMINANT SECURITY KFT. NÍVÓDÍJAI: Gyuris Tibor és Puskás Tivadar

NYÍRSÉGVÍZ ZRT. NÍVÓDÍJAI: Szalma Noémi és Illyés Ákos

KE-VÍZ 21. ÉPÍTŐIPARI ZRT. NÍVÓDÍJAI: Horváth Sebestyén Sándor, Pásztor Pál, Petneházy Attila és Vicei Zsolt

MARSO IPARI KERESKEDELMI SZOLGÁLTATÓ KFT. NÍVÓDÍJAI: Pregitzer Fruzsina és Rák Zoltán

CSŐSZ KFT. NÍVÓDÍJA: Budai Zsófi

EURO EXPERT TEAM KFT. NÍVÓDÍJA: Balogh Gábor

IBRÁNYI LÁSZLÓ MŰV. KÖZPONT NÍVÓDÍJA: Puskás Tivadar

KISSZABÓ KFT. NÍVÓDÍJA: Petneházy Attila

KÖLCSEY TELEVÍZIÓ MŰSORSZOLGÁLTATÓ NONPROFIT KFT. NÍVÓDÍJA: Kuthy Patrícia

NYÍRBÁTORI KULTURÁLIS KÖZPONT NÍVÓDÍJA: Fridrik Noémi

NYÍRTÁVHŐ KFT. NÍVÓDÍJAI: Barta Éva és Fellinger Domonkos

SANDRA FORM KFT. NÍVÓDÍJA: Horváth Sebestyén Sándor

SÓSTÓ-GYÓGYFÜRDŐK ZRT. NÍVÓDÍJA: Nagyidai Gergő

SZ.-SZ.-B.-M.-I ÖNKORM. M.-I PEDAGÓGIAI, KÖZMŰV. ÉS KÉPZÉSI INTÉZET NÍVÓDÍJA: Dr. Tasnádi Csaba

VÁROS-KÉP NONPROFIT KFT. NÍVÓDÍJA: Olt Tamás

ELKE KFT. NÍVÓDÍJA: Koblicska Kálmán

HÜBNER-H GUMI- ÉS MŰANYAGIPARI KFT. NÍVÓDÍJA: Széles Zita és Illyés Ákos

MICHELIN HUNGÁRIA KFT. NÍVÓDÍJAI: Tóth Zoltán László és Vaszkó Bence

PHOENIX LÉGRUGÓ TECHNOLÓGIAI KFT. NÍVÓDÍJAI: Molnár Mariann és Tóth Károly

POLGÁRI BIZTONSÁGVÉDELMI SZOLGÁLAT KFT. NÍVÓDÍJAI: Jenei Judit, Gerle Andrea és Bárány Frigyes

SZABOLCS TAKARÉKSZÖVETKEZET NÍVÓDÍJAI: Kuthy Patrícia, Nagyidai Gergő és Tóth Zoltán László

TISZAVASVÁRI TAKARÉKSZÖVETKEZET NÍVÓDÍJA: Fridrik Noémi

UNIQA BIZTOSÍTÓ ZRT. NÍVÓDÍJA: Gosztola Adél

VELA KFT. NÍVÓDÍJAI: Antal Olga és Gáspár Tibor

BIGE HOLDING KFT. NÍVÓDÍJAI: Horváth Margit és Horváth László Attila

P&P INFO-TECH BT. NÍVÓDÍJA: Fazekas István

LIPÓT-DÍJ: Fridrik Noémi

KELET SZÍNÉSZE: Jenei Judit

ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Kováts István

MÓRICZ-DÍJ: Fazekas István


2010.

Deszka Fesztivál – Debrecen

  1. Tasnádi – Forgách – Pozsgai: MÓRICZ 2009
  2. Rendezők: Hargitai Iván, Koltai M. Gábor, Bodolay


Monodráma Fesztivál – Eger

  1. NEM VICCELEK, CSAK JÁTSZOM!
  2. Rendező: Olt Tamás


V. Gyermek- és Ifjúsági Színházak Biennáléja – Kaposvár

  1. Visky András: FÉNYÁRNYÉK
  2. Rendező: Tóth Miklós
  3. TUNDE@ CSONGOR.HU
  4. Rendező-koreográfus: Ladányi Andrea


Rivalda Fesztivál – Budapest

  1. Reginald Rose: TIZENKÉT DÜHÖS EMBER
  2. Rendező: Koltai M. Gábor


„Sorompók nélkül” Fesztivál – Szatmárnémeti

  1. TUNDE@ CSONGOR.HU
  2. Rendező-koreográfus: Ladányi Andrea


Temesvári Eurorégiós Színházi Találkozó – Temesvár

  1. TUNDE@ CSONGOR.HU
  2. Rendező-koreográfus: Ladányi Andrea


X. POSzT - Pécsi Országos Színházi Találkozó – OFF Program

  1. Németh Ákos: DEVIANCIA
  2. Rendező: Tóth Miklós
  3. Radnóti Miklós művei alapján: A LÉLEK HOSSZA
  4. Rendező: Olt Tamás
  5. Jacob és Wilhelm Grimm: CSIZMÁS KANDÚR
  6. Rendező: Puskás Tivadar


Nyári Színházi Fesztivál – Székesfehérvár

  1. Gádor Béla – Tasnádi István: OTHELLO GYULAHÁZÁN
  2. Rendező: Hargitai Iván


Ökumenikus Öt Templom Fesztivál – Szolnok

  1. Katona Imre – Ruszt József: PASSIÓ
  2. Rendező: Bagó Bertalan


12. Kaleidoszkóp Nemzetközi VersFesztivál – Pécs

  1. A LÉLEK HOSSZA
  2. Rendező: Olt Tamás
  3. Versszínházi kategória fődíja, Kaleidoszkóp-díj


Kortárs Drámafesztivál – Budapest

  1. HÁT AKKOR ITT FOGUNK ÉLNI
  2. Rendező: Forgács Péter


MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT NÍVÓDÍJAI: Bárány Frigyes és Fazekas István

VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT NÍVÓDÍJAI: Kuthy Patrícia és Horváth László Attila

NYÍREGYHÁZI FŐISKOLA NÍVÓDÍJAI: Horváth Margit és Olt Tamás

IBRÁNYI LÁSZLÓ MŰVELŐDÉSI KÖZPONT NÍVÓDÍJA: Gosztola Adél

BUJTOSI SZABADIDŐ CSARNOK NÍVÓDÍJA: Vaszkó Bence

SÓSTÓ-GYÓGYFÜRDŐK ZRT. NÍVÓDÍJAI: Fridrik Noémi és Olt Tamás

SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYEI PEDAGÓGIAI INTÉZET NÍVÓDÍJA: Fridrik Noémi

SUNSHINE RÁDIÓ NÍVÓDÍJA: Balogh Gábor

KÖLCSEY TELEVÍZIÓ NÍVÓDÍJA: Avass Attila

VÁROS-KÉP KHT. NÍVÓDÍJAI: Losonczi Katalin, Molnár Mariann és Tóth Károly

NYÍRSÉGVÍZ ZRT. NÍVÓDÍJAI: Horváth Margit és Szalma Noémi

NYÍRTÁVHŐ KFT. NÍVÓDÍJAI: Horváth László Attila és Tóth Zoltán László

KISSZABÓ KFT. NÍVÓDÍJA: Petneházy Attila

FÉMSZERKEZET ÉPÍTŐ ÉS SZERELŐ KFT. NÍVÓDÍJA: Kuthy Patrícia

POLGÁRI BIZTONSÁGVÉDELMI SZOLGÁLAT KFT. NÍVÓDÍJAI: Illyés Ákos és Koblicska Kálmán

TISZAVASVÁRI TAKARÉKSZÖVETKEZET NÍVÓDÍJA: Szalma Noémi

SZABOLCS TAKARÉKSZÖVETKEZET NÍVÓDÍJAI: Széles Zita, Nagyidai Gergő és Pásztor Pál

CZEGLE KFT. NÍVÓDÍJA: Petneházy Attila

HOTEL PAGONY NÍVÓDÍJA: Horváth Margit

EURO-EXPERT TEAM NÍVÓDÍJA: Olt Tamás

ELKE KFT. NÍVÓDÍJA: Horváth László Attila

VELA KFT. NÍVÓDÍJA: Horváth Sebestyén Sándor

DOMINANT SECURITY KFT. NÍVÓDÍJAI: Rák Zoltán és Solti Csanád

HARCON KFT. NÍVÓDÍJA: Jenei Judit

MICHELIN HUNGÁRIA KFT. NÍVÓDÍJAI: Tenczler Tímea és Fellinger Domonkos

KE-VÍZ 21 ÉPÍTŐIPARI ZRT. NÍVÓDÍJAI: Antal Olga, Gerle Andrea, Horváth Réka, Pregitzer Fruzsina, Gáspár Tibor, Gyuris Tibor, Horváth László Attila, Puskás Tivadar, Tasnádi Csaba

P&P INFO-TECH BT. NÍVÓDÍJA: Gáspár Tibor

HAPPY ART ALAPÍTVÁNY NÍVÓDÍJA: A Móricz Zsigmond Színház tánckara

SZINKRON MARKET BT. NÍVÓDÍJA: A Móricz Zsigmond Színház társulata

INRORM MÉDIA KFT.: „KELET SZÍNÉSZE” DÍJ: Horváth László Attila

ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Roma Mária

MÓRICZ-DÍJ: Gáspár Tibor


2009.

XX. Magyar Stúdiószínházi Fesztivál – Eger

  1. Ödön von Horváth: KASIMIR ÉS KAROLINE
  2. Rendező: Forgács Péter
  3. Oktatási és Kulturális Minisztérium Alkotóközösségi díja


A Tánc Fesztiválja – Veszprém

  1. TUNDE@ CSONGOR.HU
  2. Rendező-koreográfus: Ladányi Andrea 
  3. Fődíj: Ladányi Andrea


IX. POSzT – Pécsi Országos Színházi Találkozó

  1. Ödön von Horváth: KASIMIR ÉS KAROLINE
  2. Rendező: Forgács Péter


Alternatív Színházi Fesztivál – Debrecen

  1. Ödön von Horváth: KASIMIR ÉS KAROLINE
  2. Rendező: Forgács Péter


ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Engi Gábor

MÓRICZ-DÍJ: Puskás Tivadar


2008.

„Sorompók nélkül” Fesztivál – Szatmárnémeti (Románia)

  1. Pozsgai Zsolt: LISELOTTE ÉS A MÁJUS
  2. Rendező: Szalma Tamás


A Tánc Fesztiválja – Veszprém

  1. GRAFFITI ANGYALA
  2. Koreográfus: Ladányi Andrea és Bánki Zsolt


XVI. Atelier Nemzetközi Színházi Fesztivál – Nagybánya (Románia)

  1. Vinnai András – Bodó Viktor: FOTEL
  2. Rendező: Bodó Viktor


VIII. POSzT – Pécsi Országos Színházi Találkozó

  1. Vinnai András – Bodó Viktor: FOTEL
  2. Rendező: Bodó Viktor
  3. Különdíj a legjobb együttes munkáért


DESZKA Fesztivál – Debrecen

  1. Vinnai – Bodó: FOTEL
  2. Rendező: Bodó Viktor
  3. Ugródeszka-díj: A legabszurdabb nézőpont


ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Szatmári Árpád

MÓRICZ-DÍJ: Fülöp Angéla


2007.

Kortárs Drámafesztivál – Budapest

  1. Erdős Virág: MERÉNYLET
  2. Rendező: Keszég László


„Sorompók nélkül” Fesztivál – Szatmárnémeti

  1. GRAFFITI ANGYALA
  2. Koreográfus: Ladányi Andrea és Bánki Zsolt


VII. POSzT – Pécsi Országos Színházi Találkozó

  1. Weöres Sándor: A KÉTFEJŰ FENEVAD
  2. Rendező: Koltai M. Gábor


Hebbel Színház – Berlin

  1. Manuel Buňo: ESZTRÁD SOKK
  2. Rendező: Bodó Viktor


ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Joó Bertalanné

MÓRICZ-DÍJ: Horváth László Attila


2006.

VI. POSzT – Pécsi Országos Színházi Találkozó

  1. Manuel Buňo: ESZTRÁD SOKK
  2. Rendező: Bodó Viktor


Stúdiószínházi Fesztivál – Eger

  1. Updike: EASTWICKI BOSZORKÁNYOK
  2. Rendező: Tasnádi Csaba


ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Lakatos Lajos

MÓRICZ-DÍJ: Gerle Andrea


2005.

V. POSzT – Pécsi Országos Színházi Találkozó

  1. Thornton Wilder: HAJSZÁL HÍJÁN
  2. Rendező: Forgács Péter


Stúdiószínházi Találkozó – Bárka Színház – Budapest

  1. M, VAGY MÉGSEM?
  2. Rendező: Bodó Viktor


ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Iglai Józsefné

MÓRICZ-DÍJ: Szabó Zita


2004.

IV. POSzT – Pécsi Országos Színházi Találkozó

  1. Joanna Laurens: HÁROM MADÁR
  2. Rendező: Forgács Péter


ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Simonné Nociár Éva

MÓRICZ-DÍJ: Avass Attila


2003.

VI. Kortárs Összművészeti Találkozó – Veszprém

  1. Móricz Zsigmond: BARBÁROK
  2. Rendező-koreográfus: Horváth Csaba
  3. Post Scriptum díj

III. POSzT – Pécsi Országos Színházi Találkozó

  1. Shakespeare: VÍZKERESZT, VAGY AMIT AKARTOK
  2. Rendező: Novák Eszter
  3. A MASZK Országos Színészegyesület színész zsűri díja: A legjobb férfi alakítás: Egyed Attila
  4. A SÚGÓ díja: Legjobb 30 év alatti színésznő: Széles Zita
  5. A közönség zsűri díja: Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza
  6. A Baranya megyei Önkormányzat díja: A legjobb társulat: Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza


ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Nadzon György


2002.

Tempus Art Nemzetközi Fesztivál – Rozsnyó

  1. Seneca – Kosztolányi: NÉRO, SZERELMEM
  2. Koreográfus-rendező: Horváth Csaba
  3. Legjobb férfialakítás díja - Gazsó György


I. Ifjúsági Színházi Biennálé – Kaposvár

  1. ÁRGYÉLUS KIRÁLYFI ÉS TÜNDÉRSZÉP ILONA
  2. Rendező: Tóth Miklós


II. POSzT – Pécsi Országos Színházi Találkozó

  1. Németh Ákos: AUTÓTOLVAJOK
  2. Rendező: Szákás Tóth Péter
  3. VÍZISZONY
  4. Rendező: Kovács Kristóf


ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Lácz Lászlóné

MÓRICZ-DÍJ: Egyed Attila


2001.

I. POSzT – Pécsi Országos Színházi Találkozó

  1. Seneca – Kosztolányi: NÉRO, SZERELMEM
  2. Koreográfus-rendező: Horváth Csaba


Magyar Stúdiószínházi Fesztivál – Budapest

  1. Kornis Mihály: HALLELUJA
  2. Rendező: Tasnádi Csaba
  3. Különdíj – Pregitzer Fruzsina


Kortárs Összművészeti Fesztivál – Veszprém

  1. Seneca – Kosztolányi: NERO, SZERELMEM
  2. Rendező-koreográfus: Horváth Csaba
  3. A Találkozó fődíja


I. Gyermekszínházi Fesztivál – Budapest

  1. ÁRGYÉLUS KIRÁLYFI ÉS TÜNDÉRSZÉP ILONA
  2. Rendező: Tóth Miklós
  3. A Találkozó egyik fődíja
  4. A Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának rendezői díja


ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Ágoston Ferencné

MÓRICZ-DÍJ: Kocsis Gyöngyvér


2000.

XII. Országos Stúdió- és Alternatív Színházi Találkozó – Gödöllő

  1. Genet: CSELÉDEK
  2. Rendező: Forgács Péter
  3. Fődíj
  4. Legjobb rendezés - Forgács Péter
  5. Legjobb színésznő - Varjú Olga


XIX. Országos Színházi Találkozó – Budapest

  1. Botho Strauss: A VISZONTLÁTÁS TRILÓGIÁJA
  2. Rendező: Máté Gábor
  3. Legjobb rendezés díja


Kortárs Táncfesztivál – Budapest

  1. MESE
  2. Koreográfus: Ladányi Andrea
  3. Legjobb koreográfia – Ladányi Andrea
  4. Legjobb táncosnő – Ladányi Andrea
  5. Legjobb táncos – Kun Attila


Miskolci Színházi Fesztivál

  1. Faragó Béla – Mohácsi István – Mohácsi János: KRÉTAKÖR
  2. Rendező: Mohácsi János
  3. Fesztiváldíj


ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Szántó Sándor

MÓRICZ-DÍJ: Csoma Judit


1999.

XI. Országos Stúdió- és Alternatív Színházi Találkozó – Gödöllő

  1. Kornis Mihály: KÖRMAGYAR
  2. Rendező: Telihay Péter
  3. Fődíj
  4. Szinikritikusok díja
  5. Faragó Béla – Mohácsi István – Mohácsi János: KRÉTAKÖR
  6. Rendező: Mohácsi János
  7. Legjobb előadás
  8. Legjobb férfi alakítás – Gazsó György

XVIII. Országos Színházi Találkozó – Győr

  1. Faragó Béla – Mohácsi István – Mohácsi János: KRÉTAKÖR
  2. Rendező: Mohácsi János
  3. Fődíj
  4. Győr megyei jogú város különdíja
  5. Legjobb dramaturgiai munkáért járó díj – Mohácsi István – Mohácsi János
  6. Legjobb férfi alakítás díja – Gazsó György
  7. Legjobb jelmez – Szűcs Edit
  8. Legsikeresebb díszlet – Khell Zsolt

ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Andrásdi Tibor

MÓRICZ-DÍJ: Tóth Károly


1998.

XVII. Országos Színházi Találkozó – Veszprém

  1. Csehov: VÁNYA BÁCSI
  2. Rendező: Szász János
  3. Legjobb előadás
  4. Legjobb rendezés – Szász János
  5. Legjobb díszlet – Antal Csaba
  6. Legjobb női mellékszerep – Szabó Márta


X. Országos Stúdió- és Alternatív Színházi Találkozó – Gödöllő

  1. Csehov: VÁNYA BÁCSI
  2. Rendező: Szász János
  3. A Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának díja


Színikritikusok díja

  1. Csehov: VÁNYA BÁCSI
  2. Rendező: Szász János
  3. Legjobb előadás


ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Patláné S. Ágnes 

MÓRICZ-DÍJ: Megyeri Zoltán


1997.

XVI. Országos Színházi Találkozó – Szeged

  1. Tennessee Williams: A VÁGY VILLAMOSA
  2. Rendező: Szász János
  3. Legjobb előadás
  4. Legjobb jelmez – Bozóki Mara
  5. Legjobb női mellékszerep – Szabó Márta
  6. Különdíj – Csoma Judit, Megyeri Zoltán


Színikritikusok díja

  1. Tennessee Williams: A VÁGY VILLAMOSA
  2. Rendező: Szász János
  3. Legjobb női főszereplő – Csoma Judit


ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Görey Iván János

MÓRICZ-DÍJ: Zubor Ágnes


1996.

ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Boldizsár Zsolt

MÓRICZ.DÍJ: Verebes István


1995.

ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Lipők Antal

MÓRICZ-DÍJ: Gazsó György


1994.

ARANYKALAPÁCS.DÍJ: Áts Zoltán

MÓRICZ-DÍJ: Gados Béla


1993.

ARANYKALAPÁCS-DÍJ: Hauzer József

MÓRICZ-DÍJ: Horváth László Attila


1991.

MÓRICZ-DÍJ: Ilyés Róbert


1990.

MÓRICZ-DÍJ: Orosz Helga


1989.

MÓRICZ-DÍJ: Varjú Olga


1988.

MÓRICZ-DÍJ: Safranek Károly


1987.

MÓRICZ-DÍJ: Szigeti András


1986.

MÓRICZ-DÍJ: Bárány Frigyes



A weboldalon sütiket (cookie) használunk a felhasználói élmény javítására.
Az adatvédelemi szabályzatunkat itt találja.