2 óra 50 perc
Keszég László

Dés László – Geszti Péter – Grecsó Krisztián


A PÁL UTCAI FIÚK


 zenés játék két részben

Molnár Ferenc azonos című regénye nyomán

 

A Pál utcai fiúk a legjobban szívemhez nőtt könyvem, 1906-ban írtam folytatásokban egy ifjúsági lap számára. Abban az időben természetesen még nem volt rendezett írói beosztásom, s így a körúti művészkávéház karzatán írtam délutánonként az egyes folytatásokat. Erre a szedő személyesen ügyelt fel, és szinte kitépkedte kezemből az esedékes kéziratlapokat. Szóval ezen a helyen álmodtam vissza a gyerekkoromat, mikor még a Lónyay utca református gimnáziumába jártam, és valóban megvolt a grund a Pál utcában. Bár a regény fantáziám szüleménye, a figurái azonban éltek. A diáktársaim voltak ezek, akik közül kettővel még máig is a legjobb barátságban élek.” – Molnár Ferenc

 

Molnár nemzetközileg is elismert regénye számos színpadi és filmes adaptációt ihletett, és minden formájában sikert aratott. A zenés verzió ötlete a 2005-ös A Nagy Könyv című műsor után született. Geszti Péter megkereste Dés Lászlót és Grecsó Krisztiánt. A szöveghez felhasználták Török Sándor átdolgozásának néhány elemét is. Az ősbemutatóra Radnóti Zsuzsa és Horváth Csaba közreműködésével a Vígszínházban került sor 2016-ban Marton László rendezésében, ahol egyébként annak idején Molnár Ferenc háziszerzőként működött. A zenei felvételből nagysikerű CD-t készítettek. A darabot azóta is telt házzal játsszák, valamint több vidéki színház is műsorára tűzte.


A klasszikus mű erejét, közvetlenségét növeli a mai nyelvezet, a modern zenei világ. A rockkoncertek, futballrangadók eksztázisához mérhető hangulat olyan érzéseket, fogalmakat tesz átélhetővé, kézzelfoghatóvá, mint összetartozás, árulás, áldozathozatal, győzelem, vereség. 

Ellenállhatatlanul sodor a történet, a lüktető, fülbemászó zene, a ritmusra fegyelmezetten, egyszerre mozduló, egymásnak feszülő, elszánt fiúk csapata. Óriási a tét, a nézőtér szinte felrobban, és egy pillanatra mindenki olyan komolyan veheti az élet fontos dolgait, mint ahogyan csakis gyermekként tette.

 

Dramaturg: ENYEDI ÉVA

Díszlettervező: ÁRVAI GYÖRGY

Jelmeztervező: SZŰCS EDIT

Ügyelő: KARL JÓZSEF

Súgó: KATÓ ANIKÓ

A produkció zenei vezetője: DARGÓ GERGELY

Koreográfus: GERGYE KRISZTIÁN

Társkoreográfus: ROVÓ TAMÁS

Rendezőasszisztens: LACZÓ ZSUZSA


Rendező

KESZÉG LÁSZLÓ


A debreceni Csokonai Színház vendégjátéka


A színpadi változat kialakításában részt vett: Marton László és Radnóti Zsuzsa, Török Sándor átdolgozásának néhány elemét felhasználva.


A zenés játék a Proscenium Szerzői Ügynökség és Molnár Ferenc jogörökösei engedélyével kerül bemutatásra. Molnár Ferenc örököseit Magyarországon a Hofra Színházi és Irodalmi Ügynökség képviseli.


Az előadás időpontja:

2021. július 17. (szombat) 20.30 óra

Esőnap: 2021. július 18. (vasárnap) 20.30 óra

Rózsakert Szabadtéri Színpad


A Rózsakert Szabadtéri Színpad előadásaival kapcsolatos közérdekű információk elérhetőek ide kattintva!


A Móricz Zsigmond Színház játszóhelyeire vonatkozó legfrissebb egészségügyi tájékoztatás az alábbi linken érhető el: https://www.moriczszinhaz.hu/egeszsegugyi-tajekoztatas-covid-19-informaciok




Szereplők
Rácz tanár úr: CSIKOS SÁNDOR
Boka: KÁDÁR SZABOLCS
Nemecsek: PAPP CSABA
Geréb: GÁBOR MÁRKÓ
Csónakos: MAGYAR VAZUL
Csele: BOZA BENCE
Kolnay: CSATA ZSOLT
Barabás: HAJÓS SZILÁRD
Weisz: BODNÁR ERIK
Richter: GŐZ MÁRTON ANDRÁS
Leszik: OLÁH BÉLA
Áts Feri: SZELLE SZILÁRD
idősebb Pásztor: LEHOTAI MIKSA
fiatalabb Pásztor: JUHÁSZ GERGELY
Szebenics: VERESS GYÖRGY
Janó, a grund őre: STEUER TIBOR
Pál utcai fiúk: GARZÓ VINCE, DERMÁK ARTÚR, JUHÁSZ KRISTÓF, KEREKI KRISTÓF
Vörösingesek: ASSZÚ ÁBEL, GEMZA CSONGOR, HOLLÓ PATRIK ALBERT, RESKÓ DÁVID, RUTTNER BENJÁMIN, AJTAI TAMÁS VIKTOR, TÓTH KRISTÓF, TISZA LAJOS, PISKÓTI ANDRÁS, BORBÉLY JÓZSEF
Előzetes
Galéria
Friss hírek
A weboldalon sütiket (cookie) használunk a felhasználói élmény javítására.
Az adatvédelemi szabályzatunkat itt találja.